W ogrodzie wdzięczności ...

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela to święto oświaty i szkolnictwa obchodzone co roku 14 października w całej Polsce.

Również w naszej Szkole uczniowie pamiętali o swoich nauczycielach, pedagogach, wychowawcach.

Zadbali, by był to dzień inny niż każdy. Odświętne stroje, uśmiechnięte twarze, kwiaty, życzenia ... - tak uczniowie wyrażali wdzięczność i uznanie dla pięknej ale i trudnej pracy pedagoga.

W tym dniu odbył się również uroczysty apel przygotowany przez Samorząd uczniowski pod kierunkiem pań Joanny Błaszczyk i Joanny Płatos.

Uczniowie zaprezentowali humorystyczny program ukazujący w krzywym zwierciadle codzienne szkolne życie i niełatwy czasem los nauczyciela.

W krótkich skeczach wcielili się w role niesfornych uczniów, belfrów i rodziców. Występ młodych utalentowanych aktorów wywoływał salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności.

W programie znalazły się również wiersze i piosenki w wykonaniu szkolnych solistek: Natalii Kiljańczyk, Darii Śliwińskiej i Pauliny Śliwińskiej oraz Michała Spławca i Tomasza Stępniaka.

Na zakończenie skierowali wiele ciepłych słów do nauczycieli i podziękowali za ich pracę. W dowód wdzięczności wręczyli nauczycielom kwiaty.

Apel zwieńczyła przemowa pani dyrektor Barbary Piechoty z podziękowaniami dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły za trud włożony w ich prace.