Kolejna niezapomniana wizyta uczniów liceum i gimnazjum w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

09 czerwca 2017 roku uczniowie klas mundurowych liceum i 2 gimnazjum Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach „Dnia otwartego”. W tym dniu nasi uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu działań i struktury policji, sprzętu wykorzystywanego przez policję, technik szkolenia policjantów do pracy w wybranych wydziałach jak również funkcjonowania innych służb mundurowych będących w systemie zapewniania bezpieczeństwa publicznego.

Wizytę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nasi uczniowie rozpoczęli na placu defilad, gdzie zostali uroczyście powitani przez organizatorów.

Jednostka szkoleniowa policji w Legionowie dysponuje autodromem, na którym przygotowano dla nas kilka pokazów ilustrujących bogatą paletę działań nowoczesnej, polskiej policji.

Pierwszy pokaz przygotowali policjanci z Zakładu Kynologii w Sułkowicach. Głównymi aktorami na płycie autodromu były psy. Bez wątpienia był to jeden z najsympatyczniejszych pokazów tego dnia. Psy wraz ze swoimi opiekunami zaprezentowały szereg skomplikowanych ćwiczeń wypracowujących posłuszeństwo psa służbowego. Instruktorzy przedstawili dynamiczny pokaz obezwładniania przestępcy przez psy w czasie patrolu pieszego jak również pościgu samochodem, z którego pokładu psy podejmowały akcję. Na koniec opiekunowie pokazali jak poprzez zabawę psy policyjne ćwiczą swoje umiejętności wykorzystywane w służbie.

W kolejnym pokazie, przy dynamicznej muzyce zaprezentowały się konie policyjne. Instruktorzy pokazali nam szereg sposobów wykorzystania przez służby mundurowe tych zwierząt w czasie imprez masowych. To wielkie przeżycie widzieć potęgę i siłę tych zwierząt wykorzystywaną do zapewnienia bezpieczeństwa.

Z autodromu w zwartym szyku nasi uczniowie przeszli na plac główny, gdzie czekały ich nie mniej atrakcyjne pokazy przygotowane nie tylko przez policję ale również przez wojsko polskie, straż miejską w Legionowie, służby ratownicze, straż pożarną. Dzięki temu bogactwu jednostek mundurowych nasi uczniowie mogli doświadczyć obrazu współpracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego funkcjonującego w naszym kraju.

Na zakończenie wróciliśmy na autodrom, tam zaprezentowali się instruktorzy jazdy na motocyklach. Policjanci na stukonnych maszynach zachwycili nas pokazem przypominającym przedstawienie baletowe.

Był to dzień poszerzający wiedzę naszych uczniów z zakresu działań edukacyjnych Centrum Szkolenia Policji

w Legionowie, jak również z zakresu działań Polskiej Policji i innych służb mundurowych RP.

Bardzo serdecznie dziękujemy CSP w Legionowie za dzień pełen wrażeń.