Nietypowa lekcja niemieckiego

17 maja w klasie 3b odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. W rolę nauczyciela wcieliła się uczennica Wiktoria Zugaj, która w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowała temat lekcji „Wie war das Wetter an die Adria?” czyli Jaka była pogoda na Adriatyku?

Uczennica wykorzystała w swojej lekcji tablicę multimedialną, co w szczególności przypadło do gustu koleżankom i kolegom z klasy. Były także różne gry i zabawy językowe, które nawiązywały do tematu zajęć.
Lekcja okazała się bardzo wartościowa dla obu stron, nowe umiejętności nabyła prowadząca, ale także my nauczyciele mieliśmy możliwość innego spojrzenia na naszą pracę. Szkoła to przecież żywy organizm  i wspólne zdobywanie doświadczeń, rozwijanie się i dojrzewanie.
Oby więcej takich inicjatyw wzbogacało nasz proces edukacyjny.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Dim lights Embed Embed this video on your site