Wrażenia wolontariuszy po akcji czytania dzieciom

„W drodze do szkoły byłam przekonana, że dzieci szybko znudzą się bajką, którą miałam zamiar im przeczytać. Bałam się tego, że gdy zacznę czytać, w ogóle ich to nie zainteresuje. Wchodząc do sali czułam podekscytowanie, myślałam o tym, czy uda mi się przeczytać chociaż jeden rozdział książki pt.: „Martynka w krainie baśni”. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko poszło inaczej. Kiedy zaczęłam czytać dzieci siedziały cichutko i słuchały mnie z wielkim zaciekawieniem. Były zachwycone obrazkami, które im pokazywałam. Po skończonym rozdziale zaczęłam zadawać im pytania. Na wszystkie znały odpowiedź! Potem zapytałam, czy czytać dalej. Zaczęły krzyczeć, że najlepiej jak przeczytam im całą książkę.
Po skończonym czytaniu z trudem udało mi się opuścić salę. Oczywiście obiecałam, że ich jeszcze odwiedzę. Dzieci były wspaniałe i muszę przyznać, że to doświadczenie sprawiło mi ogromną radość. Mam nadzieję, że uda mam się to powtórzyć.”


Wolontariuszka Wiktoria

„ Moje odczucia w drodze do szkoły podstawowej były mieszane. Górę brały nerwy i myśl,    że dzieci nie będą mnie słuchały. Byłam dosyć dobrze przygotowana, więc miałam również nadzieję, że wybrana przeze mnie książka ich zainteresuje. Gdy zapoznałam się z dziećmi wszystkie negatywne emocje opadły. Dzieci okazały się cudowne, były zasłuchane, chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.
Ta akcja była świetna. Jeśli będę mogła, to z chęcią to powtórzę. Mam także nadzieję, że jak najwięcej dzieci zechce wziąć w niej udział.”


Wolontariuszka Kamila