Projekty gimnazjalne

W I Dniu Wiosny w naszej szkole odbyły się prezentacje czterech projektów edukacyjnych uczniów klas drugich gimnazjum. Tego dnia mogliśmy dowiedzieć się m. in. o zasadach zdrowego żywienia w projekcie ,, Wiem co jem’’ przygotowanym przez uczniów kl. II a i II b pod opieką p. Justyny Drewnik i p. Katarzyny Madej.

Podczas przerw cała społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania. Wszyscy z przyjemnością posmakowali owoców, sałatek, koktajli, świeżo wyciskanych soków, wypiekanego pełnoziarnistego pieczywa oraz dekoracyjnych potraw przyrządzonych przez uczniów.

 

Chłopcy z 2a pod opieką p. Katarzyny Madej przedstawili projekt ,, Bakterie wokół  nas”. Uczniowie w profesjonalny sposób zapoznali nas z tymi najmniejszymi organizmami i ich znaczącym wpływie na ludzkie zdrowie i życie. Doskonale opowiedzieli o pozytywnej i negatywnej roli bakterii w przyrodzie w gospodarce i życiu człowieka. Bardzo pouczający był przekaz uczniów o  antybiotykach i ich pozytywnym i negatywnym wpływie na zdrowie. Ciekawostki, które przedstawili koledzy o bakteriach z  życia codziennego dowiodły, że bakterie żyją ,, w nas i wokół nas ‘’ i z niektórymi warto się zaprzyjaźnić.

W projekcie ,, Śladami Pitagorasa” przygotowanym przez uczniów klasy 2b pod opieką p. Beaty Dudzic mogliśmy poznać życiorys oraz ciekawostki dotyczące słynnego matematyka. Dowiedzieliśmy się również, które poznawane przez nas twierdzenia matematyczne są jego dziełem. Chłopcy zaprezentowali nam działanie ,, kubka Pitagorasa’’, do którego można wlać płyn tylko do określonego poziomu, w przeciwnym razie cała ciecz wyleje się.

Na zakończenie chłopcy z klasy 2c pod opieką p. Joanny Błaszczyk zaprezentowali wirtualną ,,Wycieczkę  po Berlinie”.  Z prezentacji dowiedzieliśmy się o najciekawszych miejscach, które można odwiedzić w stolicy Niemiec.

Wszyscy uczniowie spisali się tego dnia świetnie! Z niecierpliwością czekamy na  projekty naszych kolegów z klas I.

Uczennice z klasy 2b

Weronika , Zuzia, Karolina, Natalia, Wiktoria