Projekty gimnazjalne

W I Dniu Wiosny w naszej szkole odbyy si prezentacje czterech projektw edukacyjnych uczniw klas drugich gimnazjum. Tego dnia moglimy dowiedzie si m. in. o zasadach zdrowego ywienia w projekcie ,, Wiem co jem?? przygotowanym przez uczniw kl. II a i II b pod opiek p. Justyny Drewnik i p. Katarzyny Madej.

Podczas przerw caa spoeczno szkolna miaa okazj zapozna si z zasadami zdrowego odywiania. Wszyscy z przyjemnoci posmakowali owocw, saatek, koktajli, wieo wyciskanych sokw, wypiekanego penoziarnistego pieczywa oraz dekoracyjnych potraw przyrzdzonych przez uczniw.

Chopcy z 2a pod opiek p. Katarzyny Madej przedstawili projekt ,, Bakterie wok nas?. Uczniowie w profesjonalny sposb zapoznali nas z tymi najmniejszymi organizmami i ich znaczcym wpywie na ludzkie zdrowie i ycie. Doskonale opowiedzieli o pozytywnej i negatywnej roli bakterii w przyrodzie w gospodarce i yciu czowieka. Bardzo pouczajcy by przekaz uczniw o antybiotykach i ich pozytywnym i negatywnym wpywie na zdrowie. Ciekawostki, ktre przedstawili koledzy o bakteriach z ycia codziennego dowiody, e bakterie yj ,, w nas i wok nas ?? i z niektrymi warto si zaprzyjani.

W projekcie ,, ladami Pitagorasa? przygotowanym przez uczniw klasy 2b pod opiek p. Beaty Dudzic moglimy pozna yciorys oraz ciekawostki dotyczce synnego matematyka. Dowiedzielimy si rwnie, ktre poznawane przez nas twierdzenia matematyczne s jego dzieem. Chopcy zaprezentowali nam dziaanie ,, kubka Pitagorasa??, do ktrego mona wla pyn tylko do okrelonego poziomu, w przeciwnym razie caa ciecz wyleje si.

Na zakoczenie chopcy z klasy 2c pod opiek p. Joanny Baszczyk zaprezentowali wirtualn ,,Wycieczk po Berlinie?. Z prezentacji dowiedzielimy si o najciekawszych miejscach, ktre mona odwiedzi w stolicy Niemiec.

Wszyscy uczniowie spisali si tego dnia wietnie! Z niecierpliwoci czekamy na projekty naszych kolegw z klas I.

Uczennice z klasy 2b

Weronika , Zuzia, Karolina, Natalia, Wiktoria