Uczniowie liceum na spektaklu " Kartki z powstania"

21 marca uczniowie klas II w i III w obejrzeli w Gminnym Orodku Kultury w Tarczynie spektakl "Kartki z powstania" wystawiony przez Kielecki Teatr Lektur. Scenariusz przedstawienia powsta na podstawie utworu Mirona Biaoszewskiego "Pamitnik z powstania warszawskiego".

Jest to obraz 63 dni grozy nakrelony z perspektywy zwykego czowieka, cywila, ktry kierowany instynktem przetrwania prbuje przey ten okrutny czas. ycie bohaterw to cige zmagania o zdobycie wody, ywnoci, cige poczucie zagroenia i strach o siebie i najbliszych, chaos, panika, huk wystrzaw. Najbezpieczniejszym miejscem okazuje si piwnica.
Scenografia gra aktorska, przejmujca muzyka i sugestywne efekty dwikowe pozwoliy widzom poczu atmosfer tamtych dni i skoni do refleksji nad okruciestwem wojny.