Uczniowie liceum na spektaklu " Kartki z powstania"

21 marca uczniowie klas II w i III w obejrzeli w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie spektakl "Kartki z powstania" wystawiony przez Kielecki Teatr Lektur. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie utworu Mirona Białoszewskiego "Pamiętnik z powstania warszawskiego".

Jest to obraz 63 dni grozy nakreślony z perspektywy zwykłego człowieka, cywila, który kierowany instynktem przetrwania próbuje przeżyć ten okrutny czas. Życie bohaterów to ciągłe zmagania o zdobycie wody, żywności, ciągłe poczucie zagrożenia i strach o siebie i najbliższych, chaos, panika, huk wystrzałów. Najbezpieczniejszym miejscem okazuje się piwnica.
Scenografia gra aktorska, przejmująca muzyka i sugestywne efekty dźwiękowe pozwoliły widzom poczuć atmosferę tamtych dni i skłonić do refleksji nad okrucieństwem wojny.