Akcja SKW ?Poczytaj mi kolego?

Dnia 22 marca 2017 roku uczniowie Zespou Szk im. Szarych Szeregw w Tarczynie zorganizowali i przeprowadzili akcj pt.: ?Poczytaj mi kolego?. Miaa ona na celu upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wrd dzieci i modziey (zgodnie z kierunkami realizacji polityki owiatowej pastwa w roku szkolnym 2016/2017) oraz promowanie idei wolontariatu ? bezinteresowna pomoc w nauce poprzez czytanie.

Czworo uczniw z klas IIIa (Kamila Szymczak i Bartomiej Tadzik) oraz IIIb (Marlena Bloch i Wiktoria Zugaj) wraz z opiekunem SKW p. W. Iwask udao si do pobliskiej Szkoy Podstawowej im. J. Stpkowskiego i czytao ksiki swoim modszym kolegom. Lektury zostay wybrane przez gimnazjalistw. Zarwno dla najmodszych jak i starszych uczniw byo to niezapomniane dowiadczenie, pene radoci i satysfakcji. Obie strony wyraziy ch powtrzenia podobnej akcji w niedalekiej przyszoci.