Wolontariusze Programu AISEC po raz czwarty w naszej szkole!

W dniach 16 – 20 stycznia 2017 roku po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Tarczynie odbyły się międzynarodowe warsztaty AIESEC we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Głównym założeniem tej największej na świecie organizacji studenckiej jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z młodymi ludźmi z całego świata polska młodzież ma możliwość doskonalenia języka angielskiego, przełamywania stereotypów, rozwijania swoich horyzontów, a przede wszystkim jest uwrażliwiana na kwestię tolerancji dla odmiennych kultur. W tym roku nasza szkoła gościła trzech studentów. Byli to: Ritesh Nagpal z Indii, Akelesh Morgan z Malezji, a także Jihyun Mark Kim z Korei Południowej.
Wolontariuszy AIESEC gościły w domach uczennice naszej szkoły: Maja Franckowska oraz Agnieszka Perzyna.
Przez tydzień studenci prowadzili w szkole zajęcia w języku angielskim, których głównym celem było przybliżenie uczniom ojczystych krajów – ich kultury, zwyczajów, historii i współczesności.  Prezentacje wzbogacone były pokazami zdjęć i filmów. Była to nie tylko okazja do przełamania barier językowych, ale i doskonała lekcja wymiany kulturowej i tolerancji.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspólnie spędzony czas nie wystarczył aby się dostatecznie poznać.  Pozostały nowe doświadczenia, kontakty na Facebook’u i rozbudzona ciekawość świata.
W piątek uroczyście pożegnaliśmy naszych gości. Pani Dyrektor Barbara Piechota wyraziła słowa podziękowania oraz wręczyła pamiątkowe albumy. Sami wolontariusze nie szczędzili słów podziękowań wszystkim, dzięki którym pobyt w Tarczynie – jak sami stwierdzili – na zawsze pozostanie w ich pamięci.