Dnia 12 grudnia o godzinie 8:00 wyjechalimy autokarem spod szkoy w Tarczynie, aby zwiedzi kilka wanych miejsc znajdujcych si w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjum pod opiek wychowawcw. Celem wyjazdu byo poszerzenie wiadomoci
o naszej stolicy oraz integracja zespow klasowych.

Pierwszym punktem naszej wycieczki by Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, znany powszechnie jako Stadion Legii. Pod opiek przewodnika moglimy obejrze oprcz trybun i murawy, sal konferencyjn dla prasy oraz szatnie pikarzy.
Po zakoczeniu zwiedzania stadionu udalimy si na krtki spacer do azienek Krlewskich- letniej rezydencji ostatniego krla Polski, Stanisawa Augusta Poniatowskiego. Jest to wspaniay zesp paacowo-ogrodowy zaoony w XVIII wieku, ktry zrobi na nas ogromne wraenie swoj okazaoci i zwizan z nim histori.
Nastpnym punktem wycieczki by znajdujcy si niedaleko Paac w Wilanowie, wzniesiony w latach 1681?1696 dla krla Jana III Sobieskiego
i jego ony Marii Kazimiery. Mielimy rwnie okazj zwiedzi razem z pani przewodnik znajdujce si w nim Muzeum Paacu Krla Jana III. Jest to najstarsze polskie muzeum sztuki zaoone na pocztku XIX w. z inicjatywy wczesnych wacicieli Aleksandry i Stanisawa Kostki Potockich.
Z Wilanowa udalimy si do wityni Opatrznoci Boej, piknego kocioa rzymskokatolickiego, ktrego budowa liczy ponad 200 lat i wie si z Konstytucj 3 maja z 1791 roku. Znajduj si w niej Muzeum Jana Pawa II i Prymasa Wyszyskiego oraz Panteon Wielkich Polakw.
Ostatnim punktem wycieczki byy pokaz witecznych iluminacji, ktre rozwietlay Warszaw i nadaway jej prawdziwy boonarodzeniowy nastrj. Do Tarczyna wrcilimy okoo godziny 18:30 w dobrych humorach i z bagaem nowych informacji.