Zwiedzamy Warszawę

Dnia 12 grudnia o godzinie 8:00 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły w Tarczynie, aby zwiedzić kilka ważnych miejsc znajdujących się w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjum pod opieką wychowawców. Celem wyjazdu było poszerzenie wiadomości
o naszej stolicy oraz integracja zespołów klasowych.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, znany powszechnie jako Stadion Legii. Pod opieką przewodnika mogliśmy obejrzeć oprócz trybun i murawy, salę konferencyjną dla prasy oraz szatnie piłkarzy.
Po zakończeniu zwiedzania stadionu udaliśmy się na krótki spacer do Łazienek Królewskich- letniej rezydencji ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to wspaniały zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku, który zrobił na nas ogromne wrażenie swoją okazałością i związaną z nim historią.
Następnym punktem wycieczki był znajdujący się niedaleko Pałac w Wilanowie, wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego
i jego żony Marii Kazimiery. Mieliśmy również okazję zwiedzić razem z panią przewodnik znajdujące się w nim Muzeum Pałacu Króla Jana III. Jest to najstarsze polskie muzeum sztuki założone na początku XIX w. z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.
Z Wilanowa udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej, pięknego kościoła rzymskokatolickiego, którego budowa liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791 roku. Znajdują się w niej Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków.
Ostatnim punktem wycieczki były pokaz świątecznych iluminacji, które rozświetlały Warszawę i nadawały jej prawdziwy bożonarodzeniowy nastrój. Do Tarczyna wróciliśmy około godziny 18:30 w dobrych humorach i z bagażem nowych informacji.