W imię solidarności zapalmy lampkę miłości

13 grudnia minęła 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel upamiętniający  to niezwykle bolesne wydarzenie w historii naszego kraju. W krótkiej inscenizacji  słowno-muzycznej uczniowie pod opieką p. U. Miedzy i p. A. Chudzikowskiej słowami poetów przybliżyli  okoliczności  poprzedzające stan wojenny, a także jego tragiczne konsekwencje. Wiązało się z nimi  m.in. zaostrzenie rygorów w życiu publicznym. Najbardziej dotkliwe to internowanie ok. 10 tysięcy ludzi, wprowadzenie godziny policyjnej, cenzura korespondencji, zakaz zgromadzeń, wyłączenie komunikacji telefonicznej. Najkrwawszymi wydarzeniami tego okresu pozostaną zapewne pacyfikacje kopalń "Wujek" w Katowicach i "Manifest Lipcowy" w Jastrzębiu Zdroju.
Młodzież w sugestywnych scenkach oddała atmosferę tamtych dni i ból uczestników, świadków i ofiar stanu wojennego. Inscenizację wzbogaciła prezentacja multimedialna i kultowe pieśni barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego.