Dzień walki z AIDS

1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS organizowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Tego dnia, na całym świecie odbywają się spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi poświęcone zarówno profilaktyce, jak i poszerzaniu świadomości społecznej na temat choroby wywoływanej wirusem HIV.

Celem Światowego Dnia Walki z AIDS jest przede wszystkim uświadomienie ludziom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zakażeniu, a także pokazanie osobom chorym, że nie muszą być skazane na odosobnienie, ponieważ przy zachowaniu odpowiednich zasad ostrożności nie stanowią dla innych zagrożenia.

Samorząd szkolny również pamiętał o tym dniu i p0rzygotował gazetkę ścienną, która ma na celu poszerzenie wiedzy na temat tej choroby wśród uczniów naszej szkoły.
Jedyną „szczepionką” przeciw AIDS jest obecnie przekazywana wiedza, która pomoże zapobiec nowym zakażeniom wśród młodych ludzi.
Gazetkę ścienną wykonały uczennice klasy IIIw pod okiem opiekuna Samorządu Szkolnego pani Joanny Błaszczyk.