1 grudnia przypada wiatowy Dzie Walki z AIDS organizowany przez wiatow Organizacj Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Tego dnia, na caym wiecie odbywaj si spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi powicone zarwno profilaktyce, jak i poszerzaniu wiadomoci spoecznej na temat choroby wywoywanej wirusem HIV.

Celem wiatowego Dnia Walki z AIDS jest przede wszystkim uwiadomienie ludziom, jakie zagroenie niesie ze sob wirus HIV i w jaki sposb mona zapobiega zakaeniu, a take pokazanie osobom chorym, e nie musz by skazane na odosobnienie, poniewa przy zachowaniu odpowiednich zasad ostronoci nie stanowi dla innych zagroenia.

Samorzd szkolny rwnie pamita o tym dniu i p0rzygotowa gazetk cienn, ktra ma na celu poszerzenie wiedzy na temat tej choroby wrd uczniw naszej szkoy.
Jedyn ?szczepionk? przeciw AIDS jest obecnie przekazywana wiedza, ktra pomoe zapobiec nowym zakaeniom wrd modych ludzi.
Gazetk cienn wykonay uczennice klasy IIIw pod okiem opiekuna Samorzdu Szkolnego pani Joanny Baszczyk.