11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w Polsce. W tym roku w piątek 11 listopada 2016 obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru naszego kraju. Polacy długo i dzielnie walczyli w obronie granic naszego kraju, aż w końcu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.
W całej Polsce odbywają się liczne uroczystości, marsze i biegi. W naszej szkole tego dnia również obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętniliśmy ten dzień uroczystym apelem, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny przybliżający wydarzenia z trudnej historii naszego narodu. Pamięć minionych dni i dumę z przynależności narodowej przywołały pięknie wykonane wiersze i pieśni patriotyczne. Montaż wywarł na wszystkich duże wrażenie, a pieśni w wykonaniu chóru szkolnego i naszych wspaniałych solistek i solistów wzruszył do łez.
Artyści zebrali zasłużone brawa. Apel  uświadomił wszystkim, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz znaczenie w dzisiejszym świecie słowa WOLNOŚĆ.