Jesteśmy członkami braci szkolnej - Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

Dzień 04.11.2016 r. był w życiu uczniów klas pierwszych gimnazjum doniosłym wydarzeniem. Stali się oni pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej braci.

 

Uroczystość składała się z części oficjalnej, po której nastąpił pełen humoru program artystyczny i rywalizacja klasy Ia i Ib.

W części oficjalnej Pani dyr. Barbara Piechota podkreśliła znaczenie wykształcenia w życiu każdego człowieka, zapewniła o życzliwości społeczności szkolnej, możliwości rozwoju i doskonalenia zdolności i umiejętności każdego pierwszoklasisty.

Pani dyrektor wróciła uwagę na patrona naszej szkoły i hasło widniejące na sztandarze: Bóg, Honor, Ojczyzna jako drogowskazy dla młodych ludzi.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W kolejnej części akademii uczniowie obejrzeli pełną humoru scenkę z życia szkoły.

Starsi koledzy przekazali pierwszakom sposoby radzenia sobie z trudnym życiem ucznia, a także wskazówki dla nauczycieli i dyrektora szkoły, jak radzić sobie z niesfornymi wychowankami. Zaprezentowali m.in. przepuszczacz wiedzy, ośle uszy, rózgi i groch.

Wiele emocji wzbudziła rywalizacja klasy Ia i Ib.

Z każdej klasy wybrano delegację, która musiała udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące przedmiotów, objaśniania haseł np. kino, bibliotekarz, ocena, pieniądze, telewizor …, podania i przeliterowania angielskich odpowiedników polskich słów.

W rywalizacji nie mogło zabraknąć ducha sportowego. Kolejną konkurencją było przeciąganie liny.

Emocje sięgały zenitu, publiczność dopingowała zawodników.

Zwycięzcami rywalizacji klas pierwszych została klasa Ib.

W nagrodę otrzymała przepyszny tort.

Klasa Ia, która też dzielnie walczyła o pierwsze miejsce, otrzymała dla osłody kosz cukierków.

Pani dyrektor Barbara Piechota pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji, humoru i determinacji. Podziękowała nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i jeszcze raz symbolicznie powitała pierwszoklasistów wśród braci szkolnej.