W poniedziakowe przedpoudnie 7 listopada uczniowie klas mundurowych Liceum Oglnoksztaccego im. Szarych Szeregw w Tarczynie wyruszyli wraz z wychowawcami na strzelnic do pobliskiego Suchodou.

To wanie tam, ju po raz czwarty rozegrane zostay Mistrzostwa Szkoy w Strzelectwie Sportowym przygotowane przez nauczycieli (wychowawcw klas mundurowych) i koordynatora klas mundurowych ? nauczyciela geografii Mariusza Bukowskiego. Zawody zostay poprzedzone zajciami z teorii zasad bezpieczestwa, dziaania i obsugi broni oraz celnego strzelania prowadzonymi przez zaprzyjanionego instruktora pana Sawomira. Co prawda dla uczniw bya to lekcja powtrzeniowa, bowiem swoj przygod ze strzelectwem rozpoczli ju w klasie pierwszej, a dziki nowo powstaej strzelnicy w budynku szkoy mog nieustannie doskonali swoje umiejtnoci pod czujnym okiem opiekunw.
Do rywalizacji o tytu Mistrza przystpio 43 uczniw. Uczestnicy zmaga oddali seri 10 strzaw z broni palnej z odlegoci 100 metrw. O sukcesie decydowa najlepszy wynik punktowy skrupulatnie odnotowywany przez komisj w skadzie: Natalia Dojutrek z kl. III p i Aleksandra Grela z kl. III p. Nad sprawnym przebiegiem zawodw czuwa p. pk Marek Gawakiewicz, a uczniw dopingowaa p. dyr. Barbara Piechota.
Do miana zwycizcy pretendowao wielu kandydatw, poniewa rywalizacja bya zacieka a wyniki do koca wyrwnane. Okazao si, e uczniowie klas mundurowych to doskonali strzelcy. Ostatecznie na podium znaleli si:
1.Mykoa Sokoow kl. III w
2.Konrad Litwiczuk kl. II w
3.Sandra Reszka kl. II w
Wyrnienie zdobyli:
?Monika Kaczorowska kl. III p
?Kacper Obkowski kl. III w
?ukasz Jasiski kl. III w
Po sportowej rywalizacji uczniowie wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor B zasiedli wsplnie przy rozpalonym ognisku, by posili si pieczon kiebask i zrelaksowa po dniu penym emocji.