IV Mistrzostwa Szkoły w Strzelectwie Sportowym

W poniedziałkowe przedpołudnie 7 listopada uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie wyruszyli wraz z wychowawcami na strzelnicę do pobliskiego Suchodołu.

To właśnie tam, już po raz czwarty rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Strzelectwie Sportowym przygotowane przez nauczycieli  (wychowawców klas mundurowych) i koordynatora klas mundurowych – nauczyciela geografii Mariusza Bukowskiego. Zawody zostały poprzedzone zajęciami z teorii zasad bezpieczeństwa, działania i obsługi broni oraz celnego strzelania prowadzonymi przez zaprzyjaźnionego instruktora pana Sławomira. Co prawda dla uczniów była to lekcja powtórzeniowa, bowiem swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczęli już w klasie pierwszej, a dzięki nowo powstałej strzelnicy w budynku szkoły  mogą nieustannie doskonalić swoje umiejętności pod czujnym okiem opiekunów.
Do rywalizacji o tytuł Mistrza przystąpiło 43 uczniów. Uczestnicy zmagań oddali serię 10 strzałów z broni palnej z odległości 100 metrów. O sukcesie decydował najlepszy wynik punktowy skrupulatnie odnotowywany przez komisję w składzie: Natalia Dojutrek z kl. III p i Aleksandra Grela z kl. III p. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał p. płk Marek  Gawałkiewicz, a uczniów dopingowała p. dyr. Barbara Piechota.
Do miana zwycięzcy pretendowało wielu kandydatów, ponieważ rywalizacja była zaciekła a wyniki do końca wyrównane. Okazało się, że uczniowie klas mundurowych to doskonali strzelcy. Ostatecznie na podium znaleźli się:
1.Mykoła Sokołow kl. III w
2.Konrad Litwińczuk kl. II w
3.Sandra Reszka kl. II w
Wyróżnienie zdobyli:
•Monika Kaczorowska kl. III p
•Kacper Obłękowski kl. III w
•Łukasz Jasiński kl. III w
Po sportowej rywalizacji uczniowie wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor B zasiedli wspólnie przy rozpalonym ognisku, by posilić się pieczoną kiełbaską i zrelaksować po dniu pełnym emocji.