Dzień Edukacji Narodowej

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Tego między innymi życzyli Drogim Nauczycielom uczniowie naszej szkoły na uroczystym Apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 17 października 2016 r.
Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum przedstawili w humorystyczny sposób lekcję biologii, która pokazywała, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Miało to pokazać nauczycielom i pracownikom szkoły, że uczniowie doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie.
W drugiej części uroczystości odbył się pokaz pomocy szkolnych, niezbędnych do przetrwania w szkole, zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Różowe okulary, młotki i młoteczki do wbijania wiedzy oraz przepuszczarka uniwersalna z pewnością zrewolucjonizują przestarzały system edukacji!
Ujmującym akcentem był występ Mai Franckowskiej z klasy 2a, która swoim wykonaniem piosenki „Znów wędrujemy”, sprawiła ogromną przyjemność całej społeczności szkolnej.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich wychowawców i opiekunów symbolicznym kwiatkiem.
Apel zwieńczyła przemowa pani dyrektor Barbary Piechoty, która skierowała do grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły podziękowania za trud włożony w ich pracę.