„Was ist typisch Deutsch?”

W naszej szkole przez cały październik trwał konkurs plastyczny z języka niemieckiego pt. „Was ist typisch Deutsch? – Z czym kojarzą mi się Niemcy?”, zorganizowany przez nauczycielki tego języka p. Joannę Błaszczyk oraz p. Katarzynę Ćwiek. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III gimnazjum im. Szarych Szeregów w Tarczynie i polegał na przyozdobieniu toreb ekologicznych dowolną techniką wybraną przez ucznia. Praca powinna być zgodna z tematem konkursu. Jedną pracę mogła wykonać jedna osoba. Gotowe torby należało dostarczyć do dnia 28.11.2014 roku. Uczniowie zadali sobie wiele trudu w wykonanie zadania, dlatego każda torba była niepowtarzalna, wykonana w bardzo estetyczny sposób.
Decyzja wyboru 3 najlepszych prac była bardzo trudna, dlatego komisja w składzie J. Błaszczyk, K. Ćwiek oraz J. Płońska zdecydowała przyznać 5 pierwszych miejsc tj.: jedno 1, 2 drugie oraz 2 trzecie miejsca. Najpiękniejszą torbę wykonała Sara Leśniak z klasy 3B.

Na drugim miejscu uplasowały się zarówno Aleksandra Godłoza z klasy 3C

oraz Liliana Martyniak 3C.

Trzecie miejsce przypadło dla uczennic Julii Rygały z klasy 2A

oraz Joanny Domańskiej z klasy 3C.

Wyżej wymienione uczennice otrzymały nagrody a także dyplomy potwierdzające ich wygraną. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz wysoką ocenę z języka niemieckiego.
Zapraszamy do obejrzenia gotowych toreb!

 

Die deutschsprachige Ecke

W ramach projektu „Die deutschsprachige Ecke”, który realizowany jest na lekcji języka niemieckiego, uczniowie klasy maturalnej systematycznie przygotowują cotygodniową gazetkę wyrazową w wybranym przez siebie zakresie językowym.

Oto pierwsze projekty:

Paulina Szymczak i Monika Kącka - środki transportu

 

Paulina Augustyniak i Monika Niedolistek - Święta Wielkanocne

 

Patryk Zaręba i Sebastian Kawecki

Julita Leśniak i Daria Pomykała

Piotr Woszczynski